FOTO Košarkaši Gorice u Ligi za prvaka izgubili od Zadra

[]

10.04.2022. Velika Gorica. HT Premijer liga – Liga za prvaka, 05.kolo: KK Gorica – KK Zadar 69:81. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Košarkaši Gorice izgubili su u 20. kolu Premijer lige – Liga za prvaka od momčadi Zadra rezultatom 69:81, u utakmici u kojoj je odluka o pobjedniku pala u zadnjih osam minuta.

U prvoj četvrtini vodstvo Gorice 14:7 Zadar je serijom 12:3 okrenuo u svoju korist (17:19). Druga četvrtina je bila jednako tako izjednačena i nakon velikog odmora gosti su u nastavak ipak krenuli s +4 (33:37).

Tricom Mavre gosti prvi put imaju dvoznamenkastu prednost (34:44), ali je u posljednjoj minuti 3. četvrtine Kapusta smanjio na 54:55. Rasplet je u zaključnoj dionici započeo koševima Thompsona i tricama Jordana i Mavre (58:70).

Najbolji igrač utakmice Justin Anthony Carter (20p, 12s) tricom je ovjerio zadarsku pobjedu 69:81. Odlično su mu asistirali Martin Junaković (10p, 9as), Trevor Carter Thompson (14) i kapetan Dominik Mavra (12).

Kapetan Borna Kapusta je opet demonstrirao svoju odličnu formu (23p, 7as), ali to nije bilo dovoljno da se sačuvaju bodovi. Gorica je trice gađala mizernih 6/23, a Zadar vrlo dobrih 11/22, domaći ukupno 10 asista, a Zadrani 23!

Premijer liga košarkaša – Liga za prvaka 2021./2022., 05. kolo

KK Gorica – KK Zadar 69:81 (17:19, 16:18, 21:20, 15:24)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 300. Nedjelja, 10.04.2022., 17 sati. Suci: Denis Hadžić, Josip Jurčević i Leo Roglić. Delegat: Zvonko Zima.

GORICA: Uljarević 12, Tomas 2, Kalajžić 12, Batur, Mašić 3, Perica, Cinac 7, Majić, Miloloža, Sokol, Baković 10, Kapusta (cap.) 23. Trener: Mladen Starčević.

ZADAR: Carter 20, Marčinković, Paponja, Jordano 8, Brala, Bursać 9, Junaković 10, Buljan 2, Drežnjak 6, Mavra (cap.) 12, Thompson 14. Trener: Srđan Helbich.

Objava FOTO Košarkaši Gorice u Ligi za prvaka izgubili od Zadra pojavila se prvi puta na cityportal.hr.