FOTO Dino Bošnjak prvak Hrvatske na 10.000 metara

['Dino Bošnjak', 'hotnews']

30.04.2022. Zagreb. Dino Bošnjak prvak Hrvatske na 10.000 m. Foto: AK Velika Gorica

Dino Bošnjak (Atletski klub Velika Gorica) osvojio je naslov državnog prvaka u utrci na 10.000 metara na pojedinačnom prvenstvu Hrvatske, održanom u Zagrebu (subota, 30. travnja 2022.) u organizaciji HAAK Mladost. Stazu je istrčao u vremenu 29:55.4, jedini ispod 30 minuta, a drugoplasiranog je ostavio iza sebe 10 sekundi. Utrka od 25 krugova bila je brza i neizvjesna do same završnice, kada je Dino pojačao ritam i osvojio još jedan u nizu naslova državnog prvaka na dugim prugama. O kvaliteti utrke govori i činjenica da su petorica od sedam atletičara istrčali svoje osobne rekorde.

30.04.2022. Venecija. Mirjana Šimek-Bilić pobjednica ultramaratonske utrke u Italiji. Foto: AK Velika Gorica

Predsjednica AK Velika Gorica Mirjana Šimek-Bilić je po definiciji maratonka, zapravo, ultramaratonka. Predsjednica je u prošlu subotu (30.04.2022) sudjelovala na ultramaratonskoj utrci od 6(!) sati u okviru Ultramarathon festivala u Italiji, u Veneciji. Nije samo sudjelovala, pobijedila je u apsolutnoj konkurenciji, ne samo žene, nego i muškarce?! Mirjana je za nepunih 6 sati (05:57:56) istrčala skoro 74 kilometra (73.627 metara)!! Drugoplasirani muškarac zaostao je iza nje, preračunato, više od 5 kilometara. Utrku je završilo ukupno 76 natjecatelja i natjecateljica.

Pojedinačno prvenstvo Hrvatske na 10.000 m: 1. Dino Bošnjak (AK Velika Gorica) 29:55.4, 2. Dorian Miškulin (AK Svetice Zagreb) 30:05.6 PB, 3. Ivan Dračar (HAAK Mladost) 31:14.3 PB, 4. Lovro Nedeljković (AK Slavonija-Žito Osijek) 32:19.0, 5. Oliver Orešić (AK Koprivnica) 33:57.1 PB, 6. Zrinoslav Kekez (AK Marsonia Slavonski Brod) 35:07.2 PB, 7. Goran Đogolović (AK Sljeme Zagreb) 36:14.8 PB, Petar Bratulić (AK Agram Zagreb) DNF, Gordan Petković (HAAK Mladost) DNS.

The post FOTO Dino Bošnjak prvak Hrvatske na 10.000 metara appeared first on cityportal.hr.