FOTO Gorica sjajnim golom Mitrovića zaustavila Dinamo

[]

01.04.2023. Velika Gorica. SuperSport HNL – 27. kolo: HNK Gorica – GNK Dinamo 1:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica je u 27. kolu SuperSport HNL-a odigrala s Dinamom 1:1 prekrasnim pogotkom Josipa Mitrovića u 85. minuti, koji je tako poništio prednost Dinama, koji je imao vodstvo od 60. minute pogotkom Roberta Ljubičića.

Prekrasno vrijeme i blizu 5.000 gledatelja bili su sjajan dekor za utakmicu u kojoj je domaćin tražio spasonosne bodove za očuvanje prvoligaškog statusa, a vodeći Dinamo bodove da ostane na distanci od 9 bodova ispred drugoplasiranog Hajduka.

Plavi su imali veći posjed lopte, ali im to nije bilo dovoljno u prvom poluvremenu za nešto više od velike prigode Josipa Drmića, koji je plasiranom loptom očešao vratnicu u 5. minuti. Gorica je u napadu pritiskala na Dinamove stopere i malo je nedostajalo da Fućak pored Teophila zatrese mrežu, a Livaković je paradom spasio svoja vrata nakon udarca Ndockyta.

Dinamo je došao u vodstvo u 60. minuti nakon brzog kontranapada preko Drmića, koji je povratnom loptom poslužio u sredini kaznenog prostora Ljubičića, koji prizemno pogađa bliži kut za – 0:1! Izjednačio je u 85. minuti Mitrović prekrasnim pogotkom nakon što je u punom trku prešao Šutala i sa 17 metara pogodio vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu za – 1:1! Samo tri minute kasnije Toni Fruk propušta zicer za nokaut Dinama, Livaković je zaustavio njegovu loptu iz neposredne blizine i utakmica je završena bez pobjednika.

Gorica (27 3 7 15 19:38 17) je sa 17 bodova na zadnjem 10. mjestu, 7 bodova iza  Šibenika (27 4 12 11 16:29 24) koji je s 24 boda na 9. mjestu prvenstvene ljestvice. Gorica iduće subote (08.04.2023.) igra doma s Osijekom.

SuperSport Hrvatska nogometna liga 2022./2023., 27.kolo

HNK Gorica – GNK Dinamo 1:1 (0:0)

Velika Gorica. Gradski stadion. Gledatelja: 4.804. Subota, 01.04.2023., 17 sati. Sudac: Ivan Bebek. Pomoćni suci: Luka Pajić i Ivan Janić. Četvrti sudac: Zdenko Lovrić. Strijelci: 0:1 – Ljubičić (60), 1:1 – Mitrović (85).

GORICA: Banić, Tomečak, Steenvoorden, Bralić, Krizmanić (od 46. Štiglec), Mrzljak (cap.), Suk (od 46. Fruk), Mitrović, Pršir (od 74. Julardžija), Ndockyt (od 61. Majstorović), Fućak (od 49. Matavž). Trener: Željko Sopić.

DINAMO: Livaković (cap.), Ristovski (od 77. Moharrami), Šutalo, Teophile, Ljubičić, Ivanušec, Mišić, Baturina, Špikić (od 71. Bočkaj), Bulat (od 90. Menalo), Drmić (od 90. Majić). Trener: Ante Čačić.

Ova objava FOTO Gorica sjajnim golom Mitrovića zaustavila Dinamo se prvi puta pojavila na cityportal.hr.