FOTO Rukometašice Gorice do pobjede tek u završnici utakmice

[]

16.02.2024. Velika Gorica. 3.HRL Središte – 14.kolo: Udarnik II – Gorica 19:21. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica je u 14. kolu 3.HRL (ž) Središte pobijedila Udarnik II rezultatom 21:19 golovima u zadnje 4 minute. Igračice Udarnika II su u prvom poluvremenu, u igri punoj pogrešaka i propuštenih šansi, zahvaljujući golovima Nere Butković imale prednost (4:2, 6:3) sve do 27. minute. S dva pogotka Mie Kos Gorica je na kraju prvog dijela ipak imala minimalno vodstvo (8:9).

Gorica je u nastavku utakmice imala minimalnu prednost (10:11, 12:13) do 42. minute, a onda je Udarnik II golovima Lane Konjar, Laure Boc i Lune Gojak okrenuo na 15:13, uz promašeni sedmerac Butković (obrana Lukrecije Čurek). Raspoložena Leona Lilić s dva pogotka (16:15, 17:16) i Elena Ćirić (18:17) čuvale su vodstvo do 56. minute.

Ipak, najiskusnije u redovima Gorice, Danijela Mihaljević, Maja Đuričić i Kos su mini serijom (4:0) preokrenule na 18:21, uz nekoliko uspješnih obrana Lukrecije Čurek.

3.HRL Središte – žene 2023./2024., 14. kolo

ŽRK Udarnik II – ŽRK Gorica 19:21 (8:9)

Velika Gorica. Sportska dvorana Srednje strukovne škole. Gledatelja 100. Petak, 16.02.2024., 19:50 sati. Suci: Ratko Magić (Trnovec Bartolovečki) i Mateja Pozder (Varaždin). Delegat: Josip Kuhar (Samobor).

UDARNIK II: Jana Gojak (V), Anamaria Kos (V), Lorena Bočkaj (V), Leonarda Burić 1, Lana Konjar 2, Nera Butković 8(3), Lucija Gulič, Matea Vukić, Leona Lilić 4, Luna Gojak 2, Elena Ćirić 1, Tia Gunjavić, Vasilisa Jakubovskaja, Lana Derbuc, Laura Boc 1. Trenerica: Ljiljana Ivaci.

GORICA: Lukrecija Čurek (V), Maja Kett Karadak 3(2), Ivana Tolić, Danijela Mihaljević 5, Mia Kos 6, Lorena Rukavina 1, Tara Troha 1, Carla Kovačić, Maja Đuričić 2, Nina Vajdić, Mihaela Devčić 3. Trenerica: Filipa Merić.

Sedmerci: Udarnik II 3/4, Gorica 2/3. Isključenja: Udarnik II 10 min., Gorica 10 min.

Ova objava FOTO Rukometašice Gorice do pobjede tek u završnici utakmice se prvi puta pojavila na cityportal.hr.