FOTO HOK Gorica pobjednik Kupa Zagrebačke županije za seniorke

[]

Odbojkašice HOK Gorice pobjedom 3:1 u finalnom susretu s ekipom OK Velika Gorica postale su pobjednice Kupa Zagrebačke županije u odbojci za seniorke 2024. i tako ponovile prošlogodišnji uspjeh. Bila je to repriza prošlogodišnjeg finalnog susreta goričkih klubova sa skoro identičnim rezultatom, iako bi se ovaj rezultat mogao ocijeniti i kao iznenađenje.

Velika Gorica, 07.06.2024. HOK Gorica-OK Velika Gorica 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Naime, iskusniji sastav Velike Gorice bio je favorit u ovoj utakmici, jer je polovica ekipe (Paula Pavlović, Lea Meštrović, Antonia Mlinac, Antonija Jozepović, Mia Rebić) u sezoni 2023./2024. igrala u Prvoj ligi, a igračice Gorice u 2.ligi (dva ranga niže).

Gorica je ispustila pobjedu u tri seta, jer je u prvom setu imala stalnu prednost (7:5, 10:7, 14:10, 18:15, 20:17), ali je Velika Gorica u završnici izjednačila (21:21) i osvojila set (23:25).

Igračice trenera Luke Bišćana gubitak seta nije zaustavio, nastavile su s poletnom igrom (10:5, 13:6, 21:11), suvereno su dobile 2. set (25:16) i izjednačile. Totalnu dominaciju demonstrirale su u 3. setu (12:2, 17:4, 21:5, 25:8) za vodstvo 2:1 u setovima.

Zaključni set igračice Gorice odigrale su jednako dobro (10:5, 15:9, 18:10, 23:15) i glatko ga osvojile (25:17) za konačni rezultat – 3:1!

Obje ekipe nagrađene su peharima i medaljama, a ceremonijal dodjele odličja vodili su treneri. Nažalost, nije bilo predstavnika iz Odbojkaškog saveza Zagrebačke županije.

Kup Zagrebačke županije u odbojci (ž) 2024., Finale

HOK Gorica – OK Velika Gorica 3:1 (23:25, 25:16, 25:8, 25:17)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 30. Petak, 07.06.2024., 21 sat. Suci: Tea Škreblin Borovčak i Marko Antolić (oboje iz Zagreba).

GORICA: Zoa Memić, Lea Ribić, Ana Mirenić, Dora Ivanković (L)(cap.), Nikolina Golubović, Tea Mirenić, Lea Kordić, Lena Hudan, Maša Strineka, Nika Baričić, Tia Ribić, Lucija Drezga, Stella Žordić (L). Trener: Luka Bišćan.

VELIKA GORICA: Antonia Mlinac (L), Lucija Cindrić, Ana Patljak, Lea Milišić, Paulina Mašek (L), Mia Rebić, Nina Butina, Antonija Jozepović, Paula Pavlović (cap.), Lea Meštrović, Sara Brcković, Viktorija Levak, Melani Gršetić, Petra Šoštarec. Trener: Dražen Uzelac.

Ova objava FOTO HOK Gorica pobjednik Kupa Zagrebačke županije za seniorke se prvi puta pojavila na cityportal.hr.