HUPTA-ini stručnjaci u Velikoj Gorici! Pozivamo umirovljenike na “Zdrav način življenja u starijoj dobi”
![[]](/media/cache/37/61/376160adb303cf9e7855cbaca3e70d06.jpg)
FOTO: Shutterstock
Hrvatska udruga za promociju tjelesne aktivnosti, prevenciju debljine i unaprjeđenje zdravlja, odnosno HUPTA, u suradnji s Udrugom umirovljenika i pod pokroviteljstvom Grada Velike Gorice, idućeg će utorka, 10. lipnja u našem gradu održati program “Zdrav način življenja u starijoj dobi”, u sklopu kojeg će provesti edukaciju za građane treće životne dobi.
–To je multidisciplinarna udruga koja djeluje na Kineziološkom fakultetu u Zagrebu a članovi su većinom liječnici, psiholozi, nutricionisti, kao i kineziolozi, a Velikogoričani će moći poslušati savjete specijalista endokrinologa i internista koji će pričati o metaboličkom sindromu nastalom zapadnjačkim načinom života, koji karakterizira nepravilna prehrana i premalo kretanja. Također, umirovljenici mogu dobiti konkretne informacije o krvnom tlaku i odrediti kardiometabolički rizik mjerenjem opsega struka i bokova. Dodatan plus bit će angažman psihologinje koja će im pokazati načine relaksacije i nutricionistice koja će održati radionicu kuhanja – najavila je Mirna Trumbetaš, nutricionistica i članica udruge.
Poticaj na više kretanja bit će radionica nordijskog hodanja koju će voditi kineziolog, gdje će umirovljenici moći na licu mjesta i isprobati ovakav način aktivnog kretanja.
Program će se odvijati od 9 do 13 sati u prostorijama Centra za djecu, mlade i obitelj Velika Gorica, na adresi Trg kralja Tomislava 16.
Ova objava HUPTA-ini stručnjaci u Velikoj Gorici! Pozivamo umirovljenike na “Zdrav način življenja u starijoj dobi” se prvi puta pojavila na cityportal.hr.