Važna pobjeda košarkaša Gorice

Košarkaši Gorice pobjedom protiv momčadi Osijeka opet su se vratili u ‘prvoligaški život’, jer su ovim uspjehom ponovno za jednu pobjedu ispred Hermes Analitice, izravnog konkurenta za ostanak u A-1 ligi. Početak nije bio obećavajući za domaću momčad (5:11, 9:19), ali je onda došlo do dramatičnog preokreta koji je obilježio daljnji tijek susreta i u konačnici odlučio pobjednika. Naime, Goričani su odličnom igrom iskoristili sve slabosti u gostujućim redovima i načinili seriju 17:0(!), dobili prvu četvrtinu (20:19) i započeli drugu vodstvom 26:19! Osječani do kraja susreta nisu više ugrozili pobjedu domaćih, najbliže su došli na -4 (45:41) u 3. četvrtini. Ujednačena trojka domaćih Marko Petrović (18 poena), Ante Mašić (17) i Mašan Vrbica (16) kontrolirala je igru i rezultat te u konačnici posve razmontirala osječki stroj.

Trener Gorice Boris Džidić, bio je vrlo zadovoljan pobjedom i učinkom svojih igrača, pogotovo u defenzivnom segmentu: ”Mogu treneri pripremiti bilo kakvu taktiku, ali igrači odlučuju o svemu na terenu. Protiv Osijeka svi su pružili maksimum, neovisno o minutaži, skupili su glave i besprijekorno odigrali utakmicu u obrambenoj fazi. Veliki posao su, zbog izostanka McDonalda, odradili Kristijan Šutalo i Dino Radoš, iako se netko možda neće složiti s ovom konstatacijom. S ovakvim pristupom ovaj gorički sastav zaslužuje igrati ovu ligu, a to zaslužuju i ljubitelji košarke u ovom gradu. Do kraja imamo korektan raspored i vjerujem da će Gorica zadržati sadašnji status.”

26.03.2017. Velika Gorica – Košarkaši Gorice ostvarili važnu pobjedu protiv Osijeka. Foto: David Jolić/cityportal.hr

A – 1 liga košarkaša – 22. kolo
KK Gorica – KK Osijek 80:64 (20:19, 18:14, 17:13, 25:18)
Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 150. Nedjelja, 26.03.2017., 18 sati. Suci: Srđan Dožai, Luka Kardum i Jelena Tomić.

GORICA: Ante Jukić, Nino Tomić, Kristijan Šutalo 2, Marko Petrović 18, Ante Mašić 17, Mašan Vrbica 16, Javan Rodd Felix 7, Tim Osolnik, Ljubo Prgomet (cap.) 9, Dino Radoš 11. Trener: Boris Džidić.

OSIJEK: Jakov Šarac, Arian Došen 14, Jalen Robinson 13, Antonio Žulj, Domagoj Vuković 4, Aljoša Šarac (cap.) 8, Filip Krajina 6, Marko Karlović 4, Nikola Turalija 2, Jakov Mustapić 13. Trener: Vladimir Krstić.

Rezultati 22. kolo: Gorica – Osijek 80:64, Zadar – Cibona 90:80, Kvarner – Split 81:88, Jolly Šibenik – Alkar 101:76, Škrljevo – Hermes Analitica 87:77, Zagreb – GKK Šibenik 83:85, Zabok – Cedevita.

Redoslijed: 1. Split 41 (19/3), 2. GKK Šibenik 40 (18/4), 3. Jolly Šibenik 39 (17/5), 4. Cedevita 37 (16/5), 5. Zadar 37 (15/7), 6. Cibona 36 (15/6), 7. Osijek 33 (11/11), 8. Zagreb 31 (10/11), 9. Škrljevo 29 (7/15), 10. Zabok 28 (7/14), 11. Alkar 28 (6/16), 12. Gorica 27 (5/17), 13. Hermes Analitica 26 (4/18), 14. Kvarner 24 (2/20).