FOTO Udarnik bolji od Gorice za 4 pobjedu u nizu

10.11.2019. Velika Gorica. 3. HRL (ž) Središte, 5. kolo: ŽRK Udarnik – ŽRG Gorica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmica između gradskih rivala imala je dva različita poluvremena i na kraju očekivan i logičan rasplet. U prvom poluvremenu uz nekoliko izjednačenja Gorica je imala stalno vodstvo (3:5, 7:9, 9:12), ali je Udarnik uspio na odmor otići poravnat (13:13).

U drugom poluvremenu posve obratna slika, Udarnik je u stalnom vodstvu (16:14, 18:15, 23:20), Gorica je samo dva puta izjednačila (14:14, 19:19). Recept za pobjedu bio je jednostavan, zaustaviti ”flasterom” Danijelu Mihaljević i realizirati kontranapade. U drugom poluvremenu Danijela nije poentirala iz igre, realizirala je 4 udarca sa 7m, a ostale igračice Gorice nisu mogle nadomjestiti taj deficit.

Kod Udarnika nakon ozljede prvog strijelca Marije Kusanić njen izostanak pokrile su pogocima Dora Sertić i Franka Gvardiol, koje su kroz obranu Gorice u završnici prolazile kao kroz perje.

Treća rukometna liga (ž) Središte – 05. kolo

ŽRK Udarnik – ŽRK Gorica 30:25 (13:13)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 150. Subota, 09.11.2019., 15:30 sati. Suci: Domagoj Ljubičić (Sesvete) i Jan Marton (Novska). Nadzornik: Branko Kordić (Zagreb).

UDARNIK: Lokas, Dunđerović, Štefanić 4, Gvardiol 3, Burić, Kusanić 9(5), Skrbin 1, Gujić 2, Cerovski, Sertić 6, Petković 2, Antonić 2, Zlatar, Vučićević 1(1). Trener: Josip Mesnik.

GORICA: Čurek, Živković, E.Čančar, Štengl, Nedić 1, Treščec, Mihaljević 13(9), Vajdić 3, M.Čančar, Troha, Lukinić, Bušić 2, Bogdanović 3, Penava 3. Trener: Zoran Pašić.

Sedmerci: Udarnik 6(6), Gorica 12(9). Isključenja: Gorica 8 min., Udarnik 6 min.