FOTO Vatrogasac i Kupa neodlučeno, navijači super

[]

27.09.2020. Kobilić. Prva županijska nogometna liga skupina Istok – 06.kolo: NK Vatrogasac – NK Kupa (Pokupsko). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vatrogasac je nakon lošeg starta (tri uzastopna poraza) zabilježio dvije uzastopne pobjede i s optimizmom je u 6. kolu očekivao neporaženu Kupu, najugodnije iznenađenje dosadašnjeg tijeka prvenstva. Utakmica je u cjelini bila vrlo dobra, gledljiva čak i bez pogodaka koji su uslijedili tek u završnici. Domaćin nije iskoristio u prvom poluvremenu neke obećavajuće prigode, a gosti su disciplinirano zatvarali prilaze svojim vratima.

Nakon odmora gosti su aktivniji i opasniji u naletima prema domaćim vratima, a Klasnić sjajno cilja u 58. minuti i pogađa spoj grede i vratnice, lopta se odbila malo ispred golcrte, sreća se obilato nasmiješila momčadi domaćina.

Kupa je u 80. minuti ipak došla do prednosti, u gužvi se najbolje snašao Ivica Petković i uklizao je s loptom u mrežu za zasluženo vodstvo. Eksplozija oduševljenja kod navijača iz Pokupskog (Kupa Boys), zastave u zraku, bakljada i dimna zavjesa.

Samo 4 minute kasnije erupcija oduševljenja kod domaćih navijača, kada je nakon ubačaja iz prekida Selver ‘Zemo’ Muhić iz gužve potegao projektil i zatresao mrežu Kupe – 1:1! Oglasila se vatrogasna sirena navijačke skupine Browing te pirotehnička predstava pod normalno.

Do kraja susreta obje momčadi bile su u prigodama da riješe susret u svoju korist, ali nije bilo mirnoće i preciznosti za nešto više od neodlučenog ishoda. Kupa (5 3 2 0 8:2 11) je i dalje neporažena, ima 11 bodova, a Vatrogasac (6 2 1 3 7:10 7) je u posljednje tri utakmice osvojio 7 bodova.

Prva županijska nogometna liga skupina Istok 2020./2021. – 06. kolo

NK Vatrogasac – NK Kupa (Pokupsko) 1:1 (0:0)

Kobilić. Igralište Vatrogasca. Gledatelja 150. Nedjelja, 27.09.2020., 16:30 sati. Sudac: Dario Aščić (Velika Gorica). Pomoćnici: Nikola Šimunović (Velika Gorica) i Filip Krznarić (Zagreb). Delegat: Dario Petrac (Zagreb). Strijelci: 0:1 – Petković (80), 1:1 – Muhić (84).

VATROGASAC: Caput, Šošić (od 82. Vuksan), Čavar, Ivkić, Antunović, Muhić, Kontić (cap.), Barišić, Landeka (od 76. Šimek), Klarić, Novosel (od 60.Štefner). Trener: Goran Smolčić.

KUPA: Kušević, M.Petković, Kostadin, Šestak, Vranešić, I.Petković, Klasnić (od 61. Sečenj), Turković (od 46. I.Kuzmić), Šandor, Brajković (cap.), Poturica (od 46. Blažinčić). Trener: Miroslav Lukinić.