FOTO Gorica pobijedila Rudeš s dva pogotka u završnici susreta

[]

27.09.2020. Velika Gorica. 1. nogometna liga Središte Zagreb Juniori – 7.kolo: HNK Gorica – NK Rudeš. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Juniori Gorice su u 7. kolu 1. nogometne lige Središte Zagreb pobijedili Rudeš s 3:1 u utakmici koja je sve do završnice izgledala otvorena. Domaći su neposredno pred odlazak na odmor došli u vodstvo preko svog najistaknutijeg pojedinca Davida Bužanića.

U drugom poluvremenu Gorica je imala nešto više loptu u posjedu, ali gosti iz Zagreba su dobro parirali i u 74. minuti preko Petra Balića izjednačili te ishod susreta učinili neizvjesnim. Ipak, samo tri minute kasnije Anton Glasnović se najbolje snašao u gužvi i loptu ubacio u mrežu za 2:1. Nešto kasnije Bužanić je svojim drugim pogotkom riješio eventualnu dilemu oko pobjednika.

Kadeti Gorice su u derbi susretu protiv Rudeša doživjeli prvi poraz, glatko su izgubili 0:3 i s drugog skliznuli na 3. mjesto u poretku. Kadeti i Juniori Gorice iduće nedjelje (04. listopada, 10:00 i 12:00) igraju sa NK Lučko.

Prva nogometna liga Središte Zagreb Juniori 2020./2021. – 07. kolo

HNK Gorica –NK Rudeš 3:1 (1:1)

Velika Gorica. Gradski stadion (teren s umjetnom travom). Gledatelja 60. Subota, 27.09.2020., 12 sati. Sudac: Nikola Šimunović (Velika Gorica). Pomoćnici: Matija Šulentić (Velika Gorica) i Filip Krznarić (Zagreb). Delegat: Milorad Krnetić (Čista Mlaka). Strijelci: 1:0 – Bužanić (43), 1:1 – Balić (74), 2:1 – Glasnović (77), 3:1 – Bužanić (83).

GORICA: Ševerdija, Đopar, Kovačić, Matijević (od 63. Krznarić), Burić, Artuković (od 82. Banić), Zavalić (cap.) (od 74. Zorica), Bužanić, Klarić, Matić (od 74. Braica), Glasnović. Trener: Sven Raić.