Kurilovcu Vinogradar lak zalogaj – Osijek će biti kruna uspješne polusezone ?

[]

HNS – Hrvatski kup 1/16 F

KURILOVEC – VINOGRADAR 6:0

Utakmica 1/16 finala Hrvatskog kupa koja je odigrana na SRC Udarnik između trećeligaša Kurilovca i petoligaša Vinogradara bila je jednosmjerna od samog početka. Gosti iz Mladine samo u prvih pola sata igre uspjeli su sačuvati mrežu neokrznjenu. U zadnjih 15 minuta prvog poluvremena Kurilovec je demonstrirao moć, golovi su padali kao po traci – Sedlaček dva puta, Roginić i Hodak iz penala i igre potopili su sve nade skromne momčadi iz Mladine. U nastavku nakon odmora Kurilovec je opet dobro krenuo, no nakon gola Althallera iz 53. minute i izmjena u domaćoj momčadi igra Kurilovca više nije imala onu dimenziju iz prvog dijela. Puno dodira i dodavanja loptom domaćih, nekoliko udaraca koji su završili kraj gola gostiju. Lagani ritam igre odgovarao je igračima Vinogradara, konačno su mogli odahnuti i biti zadovoljni postignutim rezultatom.
Nakon podarenih pola tuceta Vinogradaru Kurilovec očekuje u slijedećem kolu kupa pobjednika iz dvoboja Crikvenice i Osijeka. Pretpostavka je da to bude prvoligaš Osijek. Perica Vidak i njegovi “divovi” iz predgrađa iako pretrpani rasporedom ove jeseni sigurno nestrpljivo očekuju dvoboj protiv renomiranog protivnika. Iako još nije definiran datum, utakmica bi se trebala odigrati još ove jeseni, ili bolje reći početkom mjeseca prosinca, na njihovom Udarniku. Iskustva u kupu protiv prvoligaša su svježa i pozitivna.

Velika Gorica. SRC Udarnik. Gledatelja 100.
Sudac: Cestarić (Sisak). Pomoćnici: Trklja (Petrinja) i Kupres (Samobor).

STRIJELCI: 1:0 – Sedlaček (29), 2:0 – Sedlaček (31), 3:0 – Roginić (33), 4:0 – Hodak (38 – 11m), 5:0 – Hodak (40), 6:0 – Althaller (53).

KURILOVEC: Debijađi, Kovačić, Marinić, Čunčić (od 23. Rajić), Tominac (od 46. Ćosić), Sedlaček (od 46. Althaller), Hodak, Spudić, Čurek (od 59. Krpan), Muhar (od 59. Bakula), Roginić. TRENER: Perica Vidak.

VINOGRADAR: J. Braje, Vulje, Mačešić, Jurinić, G. Koluder (od 67. Sopić), Vađina, Belan (od 62. Stepinac), Prežgaj, Miščin (od 62. Mesić), Borković, L. Koluder (od 71. Popović). TRENER: Damir Katovčić.

IGRAČ UTAKMICE: Luka Sedlaček.