[]

08.11.2020. Lekneno. Prva županijska nogometna liga skupina Istok – 12. kolo: NK Posavec – NK Kloštar. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Posavec je nakon slabog ulaska u utakmicu i zaostatka od dva pogotka u prvih dvadeset minuta, u drugom poluvremenu agresivnom igrom uspio izjednačiti i spasiti jedan bod protiv vodeće momčadi Lige. Igrano je po prohladnom i maglovitom vremenu.

Pukljak je već u 2. minuti zatresao mrežu domaće momčadi, a isti igrač je na odlično proigravanje Jandrića u 19. minuti lako svladao vratara Kučana za dva pogotka prednosti. Momčad domaćina je uzvraćala, ali nije uspjela pronaći put do mreže iskusnog Pavičića. Na jednu visoku loptu startalo je više igrača, došlo je do sudara vratara gostiju i Darka Kučana, kojem je pružena medicinska pomoć i zamijenjen je. Navodno je u tom srazu ostao bez dva zuba?!

Domaći su snizili prednost Kloštra u 58. minuti pogotkom Mostarlića i onda su vidjeli da imaju šansu poentirati pored neorganizirane obrane suparnika, koji je izlaskom Pukljaka (ozljeda prepone) izgubio svog glavnog aduta. Izjednačenje se dogodilo u 82. minuti kada je Mostarlić realizirao kazneni udarac dosuđen zbog igranja rukom. S malo sreće domaći su mogli napraviti i potpuni preokret odnosno pobijediti, ali dvije lopte su zamalo promašile okvir vrata. Istina, prije toga je vratar domaćih u dva navrata odličnim intervencijama otklonio kritične situacije.

Neodlučeno je realan ishod, ali i jedni i drugi su uvjerenja da su zaslužili sva tri boda. Gosti su u svezi suđenja imali velike zamjerke sucima, kako glavnom tako i pomoćnim. Jedno je točno, suci nisu krivci za njihovo olako kockanje s izglednim situacijama za pogodak.

Prva županijska nogometna liga skupina Istok 2020./2021. – 12. kolo

NK Posavec (Orle) – NK Kloštar (Kloštar Ivanić) 2:2 (0:2)

Lekneno. Gledatelja -. Nedjelja, 08.11.2020., 14 sati. Sudac: Tihomir Čunčić (Kuče). Pomoćnici: Davor Merkaš i Tihomir Bratković (oba Velika Gorica). Delegat: Željko Stepanić (Velika Gorica). Strijelci: 0:1 – Pukljak (2), 0:2 – Pukljak (19), 1:2 – Mostarlić (58), 2:2 – Mostarlić (82-11m).

POSAVEC: M.Kučan (cap.), Šumić (od 66. Augustinović), Budinski, Miljković, M.Breščaković (od 66. Dan.Kučan), Mostarlić, A.Breščaković, Bencek, Šestić, De.Kučan, Dar.Kučan (od 46. Radman). Trener: -.

KLOŠTAR: Pavičić, Brcko, Babić, Slivar, Babić, Pukljak (od 57. Šestan), Vranek (od 86. Ivanković), Knezek, Joveš, Jandrić, Tadić. Trener: Dražen Jambrečina.