[]

06.02.2021. Velika Gorica. 2. HRL (žene) Zapad – 12. kolo: ŽRK Udarnik – ŽRK Rudar (Labin). Lena Dunđerović i Marta Miletić (8 pogodaka). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmica između Udarnika i vodećeg Rudara od početka je, prema rezultatu (1:5 u 8. minuti), sugerirala zaključak o laganoj pobjedi ekipe iz Labina. Domaće od 10. do 21. minute nisu zatresle mrežu (4:6, 4:12) i slutilo je na katastrofu. Međutim, tada je započela poentirati Marta Miletić (5:12, 20’35”), lijevo krilo Udarnika, do odlaska na odmor njena 4 pogotka i po jedan od Andreje Antonić i Marije Kusanić skinule su minus do 10:15.

06.02.2021. Velika Gorica. 2. HRL (žene) Zapad – 12. kolo: ŽRK Udarnik – ŽRK Rudar (Labin). Andrea Antonić (5 pogodaka). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Početkom drugog poluvremena razlika je ostala ista (12:17), a onda opet kreće Miletić, show na lijevom krilu, koja svojim pogocima smanjuje zaostatak i dovodi Udarnik dva puta u 45. minuti (18:19, 19:20) na minus od jednog gola! Oba napada za izjednačenje domaće igračice su olako prokockale (koraci, izgubljena lopta).

06.02.2021. Velika Gorica. 2. HRL (žene) Zapad – 12. kolo: ŽRK Udarnik – ŽRK Rudar (Labin). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Rudar su iz neugodne situacije nakon timeouta izvukle najiskusnije igračice, Katarina Raspudić i Doris Belušić, koje su postigle 6 od 7 pogodaka svoje ekipe u završnici za pobjedu 24:27. Najefikasnija u pobjedničkoj ekipi bila je s 8 pogodaka Natali Zahtila.

Druga hrvatska rukometna liga (žene) – Zapad, 12. kolo

ŽRK Udarnik – RK Rudar (Labin) 24:27 (10:15)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 0. Subota, 06.02.2021., 16:30 sati. Suci: Kristijan Kovačević (Zaprešić) i Velimir Šoić (Samobor). Delegat: Saša Vučić (Zagreb).

UDARNIK: Dunđerović (V), Kocet (V), Magenreuter 2, Burić, Štefanić, Cerovski, Obajdin, Kusanić 3, Gilinger 2(1), Skrbin 3(1), Miletić 8, Jambrešić 1, Gvardiol, Sertić, Gujić, Antonić 5. Trener: Tomislav Mesarov.

RUDAR: Kamenar (V), Baljak (V), Zenković, Perišić 1, Mileta Kogej, Raspudić 6, Zahtila 8, Bradanović 1, Vrkić, Belušić 4, Jelčić 1, Lepinjica, Vukuć 1, Basanić, Škorić 5(2). Trener: Diego Datos.

Sedmerci: Udarnik 3(2), Rudar 2(2). Isključenja: Udarnik 14 min., Rudar 8 min.

Redoslijed: 1. Rudar 22 (12 10 2 0 387:253 22), 2. Lokomotiva II 20, 3. Trešnjevka 19, 4. Zamet 18, 5. Liburnija-Opatija 15, 6. Samobor 14, 7. Š.R.Karlovac 10, 8. Ivanić 6, 9. Udarnik 4 (11 2 0 9 268:344 4), 10. Senia 4, 11. Zaprešić 2, 12. Arena 2.