[]

07.02.2021. Velika Gorica. NK Posavec (Orle) – NK Dinamo Hidrel (Novo Čiče), trening utakmica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Igrači Posavca i Dinamo Hidrela (oba u 1.ŽNL skupina Istok) zaključili su prvi tjedan priprema za proljetni nastavak prvenstva utakmicom na Gradskom stadionu (teren s umjetnom travom). Na poziciji trenera u klubu iz Orla je sada Alen Breščaković, donedavna njihov igrač i kapetan momčadi, a igrački kadar je ojačan s nekoliko igrača iz susjednih klubova s onu stranu Save (primjerice, vratar Andrijanić, napadač Rajner, vezist Rašić) te iskusni Jambrešić.

Kod momčadi iz Novog Čiča u kadru je nazočno dosta mladih i talentiranih igrača, ali ritam njihove igre ipak će određivati iskusniji starteri (primjerice, na vratima M.Zagorac, Rus, Đuksi, Jakovljević, Balenović, Vukadin). Trener Mario Kajinić će vjerojatno tražiti i naći najbolji omjer iskustva i mladosti.

Posavec je u prvom poluvremenu bio bolji, ali do vodstva nije stigao zbog nekoliko neiskorištenih prigoda: nakon udarca Jambrešića u 12. minuti i odbijanca vratara Zagorca ne pogađa J.Breščaković, isti igrač lob udarcem u 17. pogađa vratnicu, Zagorac u 20. odbija udarac iz blizine u korner. Na drugoj strani lopta u 25. pogađa gredu i obrana Posavca raščišćava kritičnu situaciju. Za Dinamovce ostaje sporna sudačka odluka o poništenju pogotka Blaževića u 44., dosuđen je prekršaj na vrataru.

Nastavak susreta donio je nešto agresivniju igru dinamovaca, u 57. Žugaj ne koristi čistu šansu, vratar M.Kučan je paradom spasio svoju mrežu. Nakon rušenja Zorića u punom naletu, kazneni udarac Čičak je u 57. pretvorio u vodstvo. Posavec je izjednačio u 85. minuti prekrasnim pogotkom Rašića, koji je s 25 metara iz slobodnog udarca preko živog zida pogodio rašlje nemoćnog vratara.

Trening utakmica

NK Posavec (Orle) – NK Dinamo Hidrel (Novo Čiče) 1:1 (0:0)

Velika Gorica. Gradski stadion (teren s umjetnom travom). Gledatelja -. Nedjelja, 07.02.2021., 13 sati. Sudac: Tihomir Bratković (Velika Gorica). Strijelci: 0:1 – Čičak (57-11m), 1:1 – Rašić (85).

POSAVEC: Andrijanić, De.Kučan, Da.Kučan, Budinski, M.Breščaković, Jambrešić, Buzov, Smolko, Benček, J.Breščaković, Rajner (još su igrali: Ma.Kučan (V), Starešinčić (V), Augustinović, Radman, Duvnjak, Rašić, Župetić, Dan.Kučan).  Trener: Alen Breščaković.

DINAMO HIDREL: M.Zagorac, Čurla, Balenović, Španiček, Zorić, P.Sudar, Jakovljević, Đuksi, Rus, Blažević, Vukadin (još su igrali: Šimić (V), Nikolić (V), Stanić, Hladni, Topalović, Čičak, Slivak, Žugaj, Bartolić). Trener: Mario Kajinić.