[]

06.03.2021. Lukavec. Kup Grada Velike Gorice. NK Lukavec – NK Ban Jelačić (Vukovina). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Lukavec i Ban Jelačić odigrali su sjajnu utakmicu u kojoj je postignuto 8 pogodaka i ipak, nije bilo pobjednika u regularnom vremenu. Domaći su pogotkom Humeljaka i autogolom Mihanovića imali vodstvo 2:0 već u 10. minuti! Međutim, Jelačić je odgovorio otvorenom i napadačkom igrom, do 30. minute je pogocima Smolkovića i Smoka (11m) izjednačio, a u 40. minuti u klasičnoj ‘1 na 1’ situaciji mladi Rovišan je pored vratara Lutera mirno poentirao za potpuni preokret – 2:3!!

Trener domaćih u drugom poluvremenu nakon 15 minuta istovremeno radi 4 izmjene i to se pokazalo kao dobitna kombinacija za momčad domaćina. Obrana Jelačića izdržala je žestoki pritisak do 77. minute, kada je Cimeša ubačaj s desne strane proslijedio u mrežu za izjednačenje – 3:3.

Kada je nakon akcije J.Grdenića u 83. Humeljak svojim drugim pogotkom okrenuo na 4:3, činilo se da je utakmica odlučena. Momčad iz Vukovine se u posljednjoj minuti susreta vratila pogotkom Matića, koji je na prvoj vratnici ubačaj iz kuta udarcem glavom poslao u suprotnu malu mrežicu – 4:4!

Prigodom izvođenja udaraca s 11m vratari su bili odlični, Luter je obranio tri (Prizmić, Smolković, Čumpek), a Sakač dva penala (Ezgeta, Humeljak).

Prije početka utakmice minutom šutnje odana je počast nedavno preminulima Davoru Štubanu, višegodišnjem tajniku Zajednice sportskih udruga Grada Velike Gorice i Zlatku Cici Kranjčaru, hrvatskoj nogometnoj legendi.

Kup Grada Velike Gorice 2021., 1/8 finala

NK Lukavec – NK Ban Jelačić (Vukovina) 4:4 (2:3), 8:7 – 11m

Lukavec. Igralište ŠRC Lukavec. Gledatelja -. Subota, 06.03.2021., 15 sati. Sudac: Nikola Meić (Donje Podotočje). Pomoćnici: Filip Krznarić (Zagreb) i Ivan Mihalj (Velika Gorica). Delegat: Zlatko Petrac (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – Humeljak (7), 2:0 – Mihanović (10-ag), 2:1 – Smolković (25), 2:2 – Smok (30-11m), 2:3 – Rovišan (40), 3:3 – Cimeša (77), 4:3 – Humeljak (83), 4:4 – Matić (90). Jedanaesterci: Smok – 4:5, Ezgeta – Sakač obranio, Prizmić – Luter obranio, J.Grdenić – 5:5, Matić – 5:6, Humeljak – Sakač obranio, Smolković – Luter obranio, Cimeša – 6:6, Nikić – 6:7, Krpečanec 7:7, Čumpek – Luter obranio, Puntarić – 8:7.