Bodovi nisu ostali u Velikoj Gorici

OK Velika Gorica u nedeljnoj večernjoj utakmici nije  uspjela iskoristiti prednost domaćeg terena te su gošćama prepustile sva tri boda. Utakmicu je obilježila i teška ozljeda Ivone Domić koja je ostavila i traga na igru domaće ekipe.

OK Velika Gorica - OAK Osijek 0:3 (13:25, 18:2522:25)

Prvi set je počeo izmjenom poena do 3:3. Tada gošće iz Osijeka rade seriju poena te odlaze na pokazat će se kasnije nedostižnih 3:11 odnosno 4:13. U tim trenucima kao da izostanak  Marije Uzelac nije bio dovoljan već se i u prvom setu ozlijedila i Ivona Domić. Stvorenu prednost goće čuvaju te rutinski završavaju set sa 25:13.
Drugi set pomalo nalikuje na prvi. Izjednačena igra do 4:4 nakon čega gošće rade seriju prvo na 4:8 a potom i na 7:12 te 10:16. U tim trenucima domaćim igračicama ništa ne polazi za rukom. Gošće to koriste i odlaze na 13:21 te taj drugi set i zavšavaju sa 18:25.
Treći set započinje naznakom buđenja domaće ekipe i taj set, dobrim servisima Ane Domić, započinju sa 3:0, a zatim odlaze i na 5:1 i 7:2. Osijek se ne predaje te dolaze do 10:9. No tada velikogoričanke ponovno odlaze na 12:9. Imale su domaće igračice i prednost od 14:10. No, tu velikogoričanke staju a osječka ekipa sustiže tu prednost te odlazi na 16:19 i tu razliku drži do kraja trećeg seta koji završavaju sa 22:25.
Kod gostujućih igračica posebno se istaknula Ana Mihaljević. OK Veliku Goricu u iduću nedjelju očekuje gostovanje u Sisku kada je i prilika da ponovno započnu pobjednički niz.