Posjet 1.a Ježevu
Đaci 1. A razreda, u petak 10.4., posjetili su jezero Ježevo – najljepše malo jezero Turopolja.
Zahvaljujući suradnji s predsjednikom ŠRU Odra Marjom Starjačkim povezana je zavičajna nastava Prirode i društva s lokalnom zajednicom.
Pod vodstvom ribočuvara učenici su razgledali jezero i ribičku kućicu, nahranili njegove stalne stanovnike, vidjeli kako se pecaju šarani te se okrijepili i zasladili prije rješavanja kratkog listića o zanimljivostima jezera.
Uz pješačenje, trčanje i igre u dječjem parku naglasak je bio i na eko porukama o čuvanju okoliša jezera. Sve navedeno doprinijelo je općem dječjem razvoju kroz učenje u izvornoj stvarnosti.
Učenici posjetu daju ocjenu 5. Na povratku su odlučili izraditi zahvalnicu za ribočuvare, a učiteljica je morala obećati da ćemo se prvom prilikom vratiti na jezero.
učiteljica Josipa Kos







