Hajduk na krilima neočekivanog junaka srušio Goricu za finale Kupa

['sport', 'nogomet', 'košarka', 'rukomet', 'judo', 'tenis', 'vaterpolo', 'rtl liga']

Uživo:

Sastavi:

Hajduk: L. Kalinić, Mikanović, Katić, Elez, Melnjak, Grgić, Fossati, Sahiti, Biuk, Livaja, Mlakar

Gorica: Kotarski, Jovičić, Steenvoorden, Mitrović, Babec, Kalik, Krizmanić, Pršir, Keita, Atiemwen, Dieye

90'+6 Kalik od vratnice zabija za 2:1. Drama na Poljudu. Ne zna se koliko će se još igrati

90+5' Penal za Goricu!

90' + 2 Nova VAR provjera. Provjerava se je li Atanasov dirao loptu rukom nakon prodora Fruka. Torcida zviždi VAR sobi i sucu

90' +1 Golubickas snažno puca s ruba kaznenog prostora, Kalinić siguran

90' Još pet minuta nade za Goricu. Gosti kreću u potpunu ofenzivu.

86' Veznjak Hajduka, Lukas Grgić ostao je ležati. Izgleda da je po srijedi neka ozlijeda. Izlaze Grgić i Melnjak, ulaze Čolina i Vuković. Dvostruki strijelac Dario Melnjak je dobio velike ovacije na Poljudu

83' Nakon oduzete lopte na 30 metara od gola gostiju, Kalinić i Ljubičić lijepo kombiniraju, a mladi napadač ipak ne zabija. Odmah nakon toga novi udarac Ljubičića no opet Kotarski lakoćom lovi tu loptu.

80' Suk nakon samo devet minuta izlazi iz igre, izgleda da se ozlijedio. Ulazi mladi Litavac, Golubickas

77' Izlazi Keita, ulazi Fruk

72' Atiemwen solidnu polukontru upropaštava lošim udarcem, a odmah na drugoj strani Kalinić nakon duela s Steenvoordenom pada, ali ništa od kaznenog udarca. Izlaze Sahiti i Mlakar, ulaze Atanasov i Ljubičić

71' Ulaze Cruz i Suk, a izlaze Matar i Babec

70' Sve statističke kategorije su na strani Splićana. Hajduk ima 62 posto posjeda i čak 13 udaraca na gol

66' Izlazi Biuk uz ovacije Poljuda, a ulazi Nikola Kalinić

64' Gooool!!! Livaja iz slobodnog udarca opasno ubacuje, a Melnjak glavom zabija svoj drugi pogodak

61' Traje VAR provjera. Nakon lijepe kombinacije Livaje i Melnjaka došlo je do sporne situacije. Sudac provjerava ovu situaciju. Ništa od penala za Hajduk.

58' Velika šansa za Goricu. Kalik dobio seriju duela na centru, a potom Mitrović i Atiemwen razmijenili nekoliko brzih dodavanja nakon kojih je Pršir ostao sam na 13 metara od Kalinićevih vrata, ali nije bilo mirnoće u tom udarcu

57' Razdoblje bolje igre Gorice. Pršir ima slobodan udarac na lijevoj strani, ali Elez čisti opasnost

54' Lijepa akcija gostiju. Keita je dobio skok protiv Mikanovića, a nakon kratke kombinacije opet Keita povratnom loptom nalazi Kalika koji puca ravno u Kalinića

53' Livaja izmakao pozornosti gostujuće obrane i potražio Mlakara. Nije bilo preciznosti u tom pasu, a izgleda da je bilo i zaleđe.

50' Kakva šansa Hajduka! Nakon katastrofalne greške Jovičića Biuk ostaje sam pred Kotarskim. Mlado krilo prebacuje vratara, ali i promašuje vrata.

48' Prvi žuti karton. Sucu Lovriću je dosadilo valjanje Matara i nakon nekoliko upozorenja mladog Goricinog napadača je nagradio žutim kartonom.

46' Počeo je nastavak polufinalnog ogleda Hajduka i Gorice. Gosti su promijenili formaciju i u nastavku će igrati u ofenzivnijih 4-3-3

45' Kraj prvog dijela

44' Raspoloženi Sahiti valja dvojicu na vrhu šesnaesterca gdje ga obrana Gorice ruši. Livaja iz slobodnog udarca pogađa gredu

39' Sjajna kombinacija na vrhu kaznenog prostora, nakon koje se Biuk probija i s gol linije lijepim pasom nalazi Melnjaka koji zabija za vodstvo Hajduka.

35' VAR je procjenio da je Marko Livaja ipak bio u zaleđu. Opravdano poništen pogodak.

33' Markoooo Livajaaaaa! Centaršut je stigao s desne strane, a Livaja lijepim udarcem glavom posprema loptu u vrata!

30' Prvi korner na susretu. Pršir je ubacio u kazneni prostor, ali ništa se nije izrodilo iz toga.

26' Nova dobra šansa za Hajduk! Livaja spustio prsima loptu za Grgića no njegova bomba prolazi pokraj vratnice. Ovo je već sedmi Hajdukov udarac. Gorica opasno živi.

23' Nakon dugo vremena gosti prijete Hajdukovom golu. Nakon odbijanca na rubu kaznenog prostora, Babac puca, ali lopta odlazi daleko od Kalinićevih vrata

21' Odmah nova velika šansa. Biuk prošao između Steenvoordena i Jovičića, ali pogađa vratara Gorice u prsa

21' Livaja prošao po desnoj strani i snažnom loptom našao Biuka na petercu. Mlado krilo puca petom, ali pogađa Kotarskog.

17' Livaja dobro primio loptu u kaznenom prostoru s Krizmanićem na leđima. Okrenuo se i pucao, ali lopta prolazi blizu desne vratnice

15' Splićani rade dosta problema Gorici preko bokova. Osobito su aktivni Mikanović i Biuk. Gosti imaju problema s izlaskom sa svoje polovine zbog visokog pritiska Hajduka.

13' Najbolja šansa na utakmici. Kombinirali su Livaja i Mikanović na desnoj strani, a Hajdukova desetka je našla Grgića u kaznenom prostoru, ali njegov udarac je prohujao iznad Goricinih vrata

11' Evo i Gorice. Nakon nekolliko dobivenih duela u Hajdukovoj polovini, Mitrović traži Atiemwena koji puca loše glavom s 12 metara

9' Dobra polukontra Hajduka. Mikanović s desne strane traži Sahitija, ali krilo Hajduka loše puca glavom

6' Livaja diže centaršut nalazi Biuka koji glavom iz dobre pozicije puca preko gola

5' Hajduk stvara Gorici dosta problema presingom. Tako su bijeli došli do lopte na lijevoj strani, centaršut je došao do Mikanovića čiji ubačaj teškom mukom odbija Kotarski.

1' Nakon svega 40 sekundi Hajduk u prvoj opasnoj situaciji. Po boku je prošao Melnjak ubacuje u peterac, ali Kotarski uz manje probleme kroti tu loptu

0' Počeo je dvoboj u Splitu pred 15 000 gledatelja. Hajduk prvi ima loptu.

Hajduk i Gorica na Poljudu igraju polufinale Kupa s početkom od 17.30. Splitski klub u ovaj dvoboj ulazi kao veliki favorit s obzirom na to da je Gorica u nizu od čak šest uzastopnih prvenstvenih poraza. Momčad s Poljuda pak u posljednjih 12 utakmica ima devet pobjeda, dva remija i jedan poraz koji su doživjeli proteklog vikenda u derbiju s Rijekom.

U polufinalu kupa se igra samo jedna utakmica, a ako u 90 poljudskih minuta ne bude pobjednika igrat će se produžeci, a potom i raspucavanje s jedanaest metara. Oba trenera su s dosta optimizma najavili ovaj ogled na jučerašnjim konferencijama za medije.

Optimizam u oba tabora

"Normalno je da ćemo rotirati. Jedan poraz neće ništa promijeniti. Cijenimo Goricu kao najbolju moguću momčad. Imaju kvalitetu, opasni su i nemaju što izgubiti", rekao je Valdas Dambrauskas.

Ni Krunoslav Rendulić nije štedio komplimente na račun splitske ekipe, ali jasno je izrazio ambicije svoje momčadi.

"Hajduk ima kvalitetu, ali imamo i mi. Idemo se nadigravati u Split i zanima nas samo pobjeda. Naravno da imamo respekt prema Hajduku, ali ne treba se ničega plašiti", kazao je trener Gorice.

Gorica traži iznenađenje

Hajduk od ulaska Gorice u Prvu ligu ima negativan skor s Turopoljcima. Upravo je Gorica bila kobna za Hajdukove ambicije u kupu protekle dvije sezone. Gorica je izbacivala Splićane jednom u osmini finala i jednom u četvrtini finala, a Bili će sada tražiti osvetu u poluzavršnici. S druge, pak, strane Hajduk ima dvije pobjede u tri ovosezonska ogleda protiv Gorice, a jedna je utakmica završila bez pogodaka.

{"RELATED":4201586}

U drugom polufinalu se idućeg tjedna susreću Rijeka i Osijek na Rujevici. Finale se igra na Poljudu 26.svibnja.