Lokomotiva 'pregazila' Slaven Belupo

Strijelci: 1-0 Tolić (17), 2-0 Kastrati (20), 3-0 Cokaj (46), 4-0 Kastrati (50), 4-1 Krstanović (56-11m), 5-1 Drožđek (61), 6-1 Petrak (80).

Sjajnu je utakmicu odigrao brzonogi napadač Lokomotive Lirim Kastrati koji je iskoristio visoko postavljenu obranu koprivničkog sastava i veliki prostor iza njezinih leđa te je s dva pogotka i jednom asistencijom dominirao travnjakom.

Prvi je gol Lokomotiva postigla već u 17. minuti nakon kombinacije Tolića i Drožđeka, na 2-0 je preciznim udarcem sa 14 metara samo tri minute potom povisio Kastrati da bi domaći još dva gola postigli u prvih pet minuta nastavka. prvo je Cokaj pogodio jakim udarcem sa 20-ak metara, da bi Kastrati u 50. izveo sjajan solo-prodor koji je okrunio pogotkom. Na 4-1 smanjio je Krstanović iz kaznenog udarca, da bi do kraja utakmice Drožđek na nesebičnu asistenciju Kastratija i Petrak glavom nakon udarca iz kuta postavili konačnih 6-1.

Ovom pobjedom Lokomotiva je stigla na peto mjesto sa 10 bodova, koliko ima i četvrta Rijeka koja  ima dvije utakmice manje odigrane, dok je Slaven Belupo osmi sa sedam bodova, koliko ima i sedma Istra 1961.

Na vrhu je Dinamo sa 13 bodova i utakmicom manje, drugi Hajduk ima 12, a treći Osijek 11 bodova.

REZULTATI 7. KOLA,
Petak:
Lokomotiva - Slaven B.     6-1 (Tolić 17, Kastrati 20, 50, Cokaj 46, Drožđek 61, Petrak 80 / Krstanović 56-11m)