FOTO VG Boys u jesenskom derbiju pobijedili vodeću Goricu i smanjili zaostatak na dva boda

[]

02.11.2021. Velika Gorica. Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica-12. kolo: Gorica – VG Boys 1:3. Foto: David Jolić/cityportal.hr

VG Boys su u jesenskom derbiju u 12. kolu Lige veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica pobijedili vodeću Goricu s 3:1 golovima Vezmara, Vukovića i Šimuna, pogodak za poražene postigao je Jančetić iz kaznenog udarca. Utakmica je odigrana večeras (utorak, 02. studenog 2021.) na Gradskom stadionu, na terenu s umjetnom travom. Sudio je Ivan Marinčević.

Nakon večerašnje utakmice i prvog poraza Gorica (12 9 2 1 49:19 29) je s 29 bodova zadržala vodeću poziciju na tablici, a VG Boys (11 8 3 0 43:14 27) su s 27 bodova učvrstili 2. mjesto i smanjili razliku iza Gorice na dva boda, uz jednu manje odigranu utakmicu! VG Boys su na ovaj način sačuvali status još uvijek neporažene momčadi!

U prvom poluvremenu VG Boys su došli u vodstvo pogotkom u 15. minuti preko Vezmara, a na 2:0 povisio je Vuković spektakularnim pogotkom kada je s desne strane s ruba kaznenog prostora zabio loptu u suprotne rašlje. Eurogol!

Početkom drugog poluvremena Šimun je u kontranapadu izbjegao zaleđe i rutinirano pogodio mrežu za tri razlike. Do kraja utakmice Gorica je dominirala, stvarale je šanse i – promašivala. Rezultat je smanjio Jančetić iz kaznenog udarca načinjenog na Župetiću.