FOTO Meštrica pobijedila i sačuvala prvo mjesto

[]

24.04.2022. Gornja Lomnica. Prva žžupanijska nogometna liga skupina Istok-19.kolo: NK Meštrica-NK Lonja 3:1. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Meštrica je u 19. kolu Prve županijske nogometne lige skupina Istok pobijedila momčad Lonje rezultatom 3:1 i tako zadržala prvo mjesto na prvenstvenoj tablici. Pobjeda je došla kao plod bolje i efikasnije igre u drugom poluvremenu.

Gosti su od 20. minute imali vodstvo nakon što je udarac Krešimira Forgača iz daljine iznenađujuće završio u mreži domaće momčadi. Domaći su izjednačili pogotkom Karla Pagadura iz kaznenog udarca koji je dosuđen zbog igranja rukom.

Nakon odmora domaći su diktirali događanja na terenu, stvarali su prigode, koje nisu realizirali. Primjerice, Ivan Britvec je bio sam i neometan pred vratarom, mogao je birati koji će kut pogoditi, ali promašio je cijela vrata. Ulazak u igru Krešimira Košutića bio je pobjednički potez.

Prvi njegov dodir s loptom bio je pogodak za 2:1, mirno je plasirao loptu u mrežu i tako kaznio pogrešku vratara. Nekoliko minuta kasnije napadač manekenske figure elegantno je riješio klasičnu situaciju ‘jedan na jedan’ i plasirao loptu u donji kut za 3:1!

Prva županijska nogometna liga skupina Istok 2021./2022., 19. kolo

NK Meštrica – NK Lonja (Lonjica) 3:1 (1:1)

Gornja Lomnica. Igralište: ŠRC Gornja Lomnica. Gledatelja 30. Nedjelja, 24.04.2022., 11 sati. Sudac: Tomislav Bionda. Pomoćni suci: Ivica Mazal i Danijel Horvatić (svi iz Zaprešića). Delegat: Zvonimir Sedmak (Lukavec). Strijelci: 0:1 – Forgač (20), 1:1 – Pagadur (38-11m), 2:1 – Košutić (77), 3:1 – Košutić (86).

MEŠTRICA: I.Mihalinčić (cap.), Šimunović (od 90. Prigorac), Ćevid, G.Mihalinčić, Bartolović, Tuka, Pagadur, Augustić (od 76.Košutić), Britvec, Šečić, Huzjak (od 46. Galović). Trener: Matija Šimunović.

LONJA: Bagarić, Granić (od 81. Janković), Ivoš (cap.), Severec (od 70. Gruden), I.Tandara (od 54. Pavić), Barišić, Blažević (od 59. Vešligaj), Forgač (od 87. Burec), Pavlić, J.Tandara, Beljan. Trener: Filip Oroz.

Objava FOTO Meštrica pobijedila i sačuvala prvo mjesto pojavila se prvi puta na cityportal.hr.