FOTO Prva pobjeda juniora Gorice u novom prvenstvu

['1.HNL Juniori', 'HNK Gorica (juniori)', 'hotnews']

Juniori HNK Gorica su nakon dva remija (Istra 0:0, Lokomotiva 1:1) zabilježili prvu pobjedu u prvenstvu Prve nogometne lige Juniori 2022./2023. Pobijedili su u 3. kolu glatko s 3:0 Rudeš boljom igrom u oba poluvremena.

Pogodak za vodstvo u 14 minuti postigao je Ukrajinac Yevhen Leshchynskyi. Bolju igru s dvije-tri velike prigode domaći su okrunili u završnici prvog poluvremena. Luka Brlek je u 42. minuti solo akcijom prošao kroz sredinu i u kaznenom prostoru pogurnuo udesno loptu do Mara Vrdoljaka, koji prizemnim udarcem pogađa malu mrežicu na suprotnoj strani.

Konačan rezultat 3:0 postavio je kapetan Brlek, najbolji igrač utakmice.

Prva nogometna liga – Juniori 2022./2023., 03. kolo

HNK Gorica – NK Rudeš 3:0 (2:0)

Velika Gorica. Gradski stadion (teren s umjetnom travom). Gledatelja 100. Subota, 27.08.2022., 18 sati. Sudac: Ivan Maričević (Velika Gorica). Pomoćni suci: Dario Mužar (Velika Gorica) i Patrik Krmar (Zagreb). Delegat: Željko Šarčević (Zagreb). Strijelci: 1:0 – Leshchynskyi (14), 2:0 – Vrdoljak (42), 3:0 – Brlek (80).

GORICA: Cundeković, Cruce-Corcy, Paić-Karega (od 85. Matas), Chikola (od 81. Blažević), Brlek (cap.), Sim (od 85. Novak), Vrdoljak (od 59. Nezirović), Skrbin, Kostelec, Leshchynskyi (od 59. Budimir), Kapulica (od 81. Gašparić). Trener: Mensur Mujdža.

RUDEŠ: Ciban, Huljić (od 68. Krušlin), Gulam (od 74. Badelj), Djevelekaj (od 68. Vukić), Sušak, Ivanuš (od 74. Gregurić), Srbljinović (od 59. Hajdinjak), Vukmanović, Gjaja, Tomašec, Stipić (od 46. Zavoral). Trener: Matko Novak.

The post FOTO Prva pobjeda juniora Gorice u novom prvenstvu appeared first on cityportal.hr.