FOTO Gorica pobijedila Domžale u prijateljskoj utakmici

[]

Gorica je u prvenstvenoj pauzi (Hrvatska reprezentacija igra dvije kvalifikacijske utakmice za EURO 2024) odigrala jučer u Sloveniji prijateljsku utakmicu u kojoj je bila s 3:1 bolja od domaćina Domžala (trenutno na 5. mjestu u slovenskoj 1. ligi).

24.03.2023. Domžžale, Slovenija. Prijateljska utakmica NK Domžžale – HNK Gorica 1:3. Foto: Facebook NK Domžžale

Trener Željko Sopić dao je prigodu igrati dvjema kompletnim postavama, svakoj po jedno poluvrijeme. Gorica je već do polovice prvog dijela došla do prednosti golovima Kristiana Fućka (8.) i Toni Fruka (21.). Odmah na početku drugog poluvremena Vinko Petković je povisio na tri razlike (48.) Domaći su smanjili na 1:3 pogotkom Hodžića u 82. minuti.

Na klupskoj stranici Domžala stoji kako u ovoj utakmici klubu nije bilo na dispoziciji 9 igrača (ozljede odnosno reprezentativne obveze). Za Goricu od standardne postave nisu igrali Jurica Pršir (U21 reprezentacija), Josip Mitrović i Ivan Tomečak. U prvom poluvremenu za goričkog prvoligaša na poziciji desnog bočnog odigrao je junior Đuro-Giulio Đekić.

Prijateljska utakmica

NK Domžale – HNK Gorica 1:3 (0:2)

Domžale. Pomoćno igralište Sportskog parka Domžale. Petak, 24.03.2023., 12 sati. Sudac: Dragan Momčilović. Strijelci: 0:1 – Fućak (8), 0:2 – Fruk (21), 0:3 – Petković (48) 1:3 – Hodžić (82).

DOMŽALE: Tratnik, Mutavčić (od 46. Bukovec), Nwankwo (od 46. Oluwatobilola), Hodžić, Fazlić, Brecl, Husmani (od 46. Podlogar), Markuš, Offenbacher, Barišić, Hasanbegović (od 67. Ficko). Trener: Simon Rožman.

GORICA: Banić, Đekić, Bralić, Krizmanić, Štiglec, Ndockyt, Suk, Mrzljak, Fruk, Matavž, Fućak (2. poluvrijeme: Radošević, Raspopović, Matković, Ćosić, Vojtko, Majstorović, Pliushch, Skrbin, Julardžija, Vujnović, Petković). Trener: Željko Sopić.

Ova objava FOTO Gorica pobijedila Domžale u prijateljskoj utakmici se prvi puta pojavila na cityportal.hr.