FOTO Mladost u nastavku nadigrala Meštricu

[]

04.10.2020. Obrezina. Prva županijska nogometna liga skupina Istok – 07. kolo: NK Mladost – NK Meštrica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Mladost je nakon dvije uzastopne pobjede na startu prvenstva (Ostrna 6:1, Dubrava 1:0) čekala čak mjesec dana na treću pobjedu. Bila je slobodna u 3. kolu, u međuvremenu uslijedila su dva vezana poraza (Vatrogasac 0:2, Kloštar 1:2) i neodlučeno (Gaj 1:1).

Momčad trenera Josipa Tadića na početku prvog poluvremena protiv Meštrice djelovala je pomalo nesigurno u zadnjoj liniji i činilo se da bi Skorin i Britvec mogli to iskoristiti. Nakon sudara Mikleca i Britveca na visokoj lopti, uslijedio je višeminutni prekid, jer vrataru domaćih ukazivana je medicinska pomoć. Ipak, ostao je na vratima do kraja susreta.

Mladost je u drugom poluvremenu pojačala ritam i u 53. minuti je došla u vodstvo. Pejak je prošao po boku, ubacio na drugu vratnicu i Smajiću nije bilo teško poentirati za 1:0. Meštrica je otvorenom igrom pokušala izjednačiti, napadi su najčešće išli preko Galovića, ali prigode nisu realizirane. Na suprotnoj strani pogrešku stopera u 82. minuti koristi Periša i iz klasične situacije ‘1 na 1’ povećava prednost na 2:0. Iz ispravno dosuđenog kaznenog udarca Galović u posljednjoj minuti postavlja konačni rezultat.

Prva županijska nogometna liga, skupina Istok 2020./2021. – 07. kolo

NK Mladost – NK Meštrica 2:1 (0:0)

Obrezina. Igralište ŠRC Obrezina. Gledatelja 120. Sudac: Ivan Čužić. Pomoćnici: Danijel Rožić i Željko Dolibašić (svi Velika Gorica). Delegat: Marinko Kostiha (Zagreb). Strijelci: 1:0 – Smajić (53), 2:0 – F.Periša (82), 2:1 – Galović (90-11m).

MLADOST: Miklec, Stanušić (od 74. Jelić), M.Tadić (cap.), Ivančić, Smajić, Crepulja, Pejak, Šorša, Šimić, Medvidović (od 55. F.Periša), Zrnčić (od 89. Stažić). Trener: Mario Hreščec.

MEŠTRICA: I.Mihalinčić (cap.), Orečić, G.Mihalinčić, Bartolović, Jurleta, Hanžek, Miličević (od 86. Prigorac), Britvec, Skorin, Galović, Habuš (od 67. Mrvac). Trener: Matija Šimunović.