[]

30.11.2020. Buševec. Ekipni kadetski šahovski turniri Kasparov fondacije; klupski kadetski turniri ŠK Polet. Nikola Kos. Foto: ŠK Polet

Ekipni online šahovski turniri za mlade (do 15 godina) pod pokroviteljstvom Kasparov fondacije uz sudjelovanje članova ŠK Polet odigrani su 15., 22. i 29. studenog 2020. godine. Zanimljivost ovih turnira je da nije ograničen broj učesnika s ciljem da turnir bude što veći. Na prvom turniru Polet je imao 7 kadeta i zauzeli su 6. mjesto. Sudjelovalo je 150 kadeta iz Hrvatske, Slovenije i Bosne i Hercegovine.

30.11.2020. Buševec. Ekipni kadetski šahovski turniri Kasparov fondacije; klupski kadetski turniri ŠK Polet. Foto: ŠK Polet

Na drugom turniru (22. studenog) sudjelovalo je 207 kadeta iz Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Srbije, Kosova i Filipina. Igrano je 8 kola s tempom 10 minuta za cijelu partiju. Predsjednik Poleta Bruno Kos mobilizirao je 13 kadeta Poleta, pojačao ekipu s kadetima iz Svete Nedelje i još nekih prijateljskih klubova i s ukupno 24 kadeta nastupio pod imenom Zagrebačke županije. Ekipno je osvojeno 2. mjesto s 99 bodova, prva je bila ekipa Varaždinske županije s 118 bodova (bila je najbrojnija s 32 kadeta).

Treći turnir (29. studenog) ‘Kasparov e4’ bio je najbrojniji sa 254 natjecatelja. Prvo mjesto osvojio je ŠK ChessLab (Zagreb) sa 172 boda (37 kadeta), 2. mjesto Zagrebačka županija sa 137 bodova (32 kadeta), 3. mjesto Varaždinska županija sa 101 bod (28 kadeta), 4. mjesto ŠK Bubamara (Novi Sad) 51.5 bodova (14 kadeta), 5. mjesto ŠK Crikvenica 47 bodova (12 kadeta), 6. mjesto Bosna (Sarajevo) 46.5 (10 kadeta), 7. mjesto OŠ Nove Jarše (Ljubljana) 33 boda (7 kadeta), …

Klupski turniri

Polet je organizirao dva turnira (22. studenog) za svoje kadete. Jedan za naprednu grupu, drugi za početnike, a na svakom je igralo 8 kadeta. Igrano je pet kola s tempom 10 minuta+10sekundi. Kod naprednih pobijedio je Nikola Kos (4.5), 2. mjesto osvojio je Gabrijel Šoštarić, a 3. Jakov Hranj (3). Slijedili su: Mihael Matković, Dominik Đurašin , Vito Jurić, Stjepan Horvačić i Fran Miletić. Pet djevojčica i tri dječaka igrali su u slabijoj skupini. Pobjedila je Maja Kos, a slijedili su: Tomislav Šestok, Mihael Šoštarić, Sara Horvačić, Larisa Živčec, Mihael Pal, Tamara Magdić i Melanija Đurašin.