[]

Košarkaši Gorice su u odgođenoj utakmici 15. kola protiv Cibone doživjeli prvi poraz na domaćem terenu u ovom prvenstvu. Cibosi su imali stalnu prednost u prvoj četvrtini, ali su domaći ipak prvih deset minuta završili neodlučenim rezultatom (25:25). Sredinom druge dionice Gorica je prvi put povela preko Kalajžića (30:29), a raspoloženi Uljarević je svojim koševima nakratko odvojio domaćina na 5 razlike (39:34). Cibona je odgovorila tricama Reynoldsa (dvije) i Novačića te košem Planinića otišla na odmor s prednošću (44:47).

U nastavku susreta gosti povećavaju svoje vodstvo na 11 poena i u završnoj četvrtini imaju 12 poena viška (68:80). Ta prednost je bila, pokazalo se na kraju, temeljna za dobitak utakmice, iako je razlika dvijeipol minute prije kraja bila samo 6 poena (78:84). Ipak, Prkačin svojom drugom tricom podiže na 78:87 i bez dramatike Cibona osvaja bodove.

Igrač utakmice je Cibonin kapetan Roko Prkačin s 20 koševa (5/8 za dva, 2/4 za tri, 4/6 slobodna bacanja) i 10 skokova, vrlo dobar Scott Reynolds sa 17 koševa (5/7 trice) i 5 asistencija. Kod Gorice najistaknutiji Karlo Uljarević sa 19 poena i 5 asistencija te Krešimir Ljubičić s 18 poena.