[]

Rukometaši Gorice su nakon iznenađujućeg poraza u prošlom kolu u Vinkovcima izgubili i doma protiv Dubrave te tako dodatno otežali svoju poziciju glede plasmana u Ligu za prvaka. Goričani u posljednja četiri kola gostuju kod Poreča i Sesveta, a na domaćem terenu igraju protiv Umaga i Bjelovara.

Dubrava je zasluženo pobijedila, većim dijelom susreta imala je pozitivan rezultat, a Gorica u prvom poluvremenu niti jednom nije bila u vodstvu i stalno je pokušavala anulirati zaostatak (5:7, 7:9, 12:14, 13:15). Prvo vodstvo domaći su imali u 35. minuti (18:17) i s golom razlike držali ga do 42. minute (22:21). Nakon toga gosti su opet diktirali zbivanja na parketu i u 55. minuti stigli su do odlučujuće prednosti od 4 gola – 23:27!

Igrač utakmice je sjajni Marin Lisac (još je junior), koji je na poziciji srednjeg vanjskog perfektno vodio svoju momčad i sa 7 pogodaka bio najefikasniji u redovima Dubrave. Kod Gorice najefikasniji Lucian Bura s 9 golova (8 u prvom poluvremenu).

Paket24 Premijer liga 2020./2021. – 14. kolo

HRK Gorica – RK Dubrava (Zagreb) 28:30 (15:15)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja -. Subota, 13.02.2021., 19 sati. Suci: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek (oba Osijek). Delegat: Vladimir Sokol (Novi Marof).

GORICA: Sladoljev(V), Purić(V), Ceković 3(1), Zrinušić, Grizelj 2, Goričanec 1, Negran 1, Šalić, Čakarić 1, Vrbić 3, Bura 9(2), Barišić, Svržnjak 2, Tomašić, Novak 4, Gal 2. Trener: Andrija Nikolić.

DUBRAVA: Grahovac (V), Marković (V), A.Ivanković 4, Bahtijarević, Mandić 3, Šalić 1, Turčić, Lisac 7(4), Vučelić 1, Godec 4, Malbašić 2, Mihaljević, Šafranko 2, Obradović, Kaštelan, Babić 6. Trener: Krešo Ivanković.

Sedmerci: Gorica 6(3), Dubrava 4/4. Isključenja: Gorica 6 min., Dubrava 12 min.

Redoslijed: 1. Poreč 20 (14 10 0 4 377:343), 2. Varaždin 18 (13 7 4 2 316:291), 3. Gorica 18 (14 8 2 4 382:350), 4. Sesvete 18 (13 8 2 3 377:332), 5. Dubrava 16 (14 7 2 5 402:394), …