Devetka Mraclina, osmica Mladosti Obrezina, šestica Turopoljca..

[]

Deset prvenstvenih nogometnih utakmica klubova iz Turopolja odigranih u nedjelju 23. svibnja završilo je bez iznenađenja. Prosjek postignutih pogodaka podigli su dvoboji u Gradiću (3:3), Mraclinu (9:0), Kučima (6:1), Meštrici (4:0) i Banovom (1:8) gdje je slavila Mladost iz Obrezine i primakla se vodećoj Kupi iz Pokupskog na dva boda zaostatka (1. županijska liga istok).

Četvrtoligaš Lukavec dobio je s 3:2 Savu u Strmcu Samoborskom golom Konjevoda u 93. minuti i sigurno čuva drugu poziciju iza vodećih Ravnica. Gradići su pak primilo golove u 86. i 92. minuti za 3:3 na svom terenu kontra Mladosti Zabok. Najefikasniji je bio Mraclin koji je slabašnom Rakovcu pošteno izrešetao mrežu te tako još više učvrstio poziciju doprvaka iza Samobora u Jedinstvenoj županijskoj ligi. Konačno je slavio i šestoligaš Dinamo Hidrel pogotkom Petra Vukadina već u 3. minuti utakmice kontra Ostrne u Novom Čiču. Igralo se tu korektno bez kartona.

REZULTATI UTAKMICA:

1. HNL središte, 29. kolo

Nedjelja, 23. svibnja:

Gradići – Mladost Zabok 3:3 (strijelac za Gradiće Brdek 3)

Sava Strmec – Lukavec 2:3 (za Lukavec Humeljak 2, Konjevod u 93. minuti)

JŽNL, 30. kolo

Mraclin – Rakovec 9:0 (Milatović 4, Cvetnić 2, Roginić, Jurić, Kolarić)

Polet – Stupnik 2:0 (Marko Klafurić, Zagorec)

Strmec – Lomnica 2:1 (za Lomnicu zabio Gusak)

Turopoljac – Klas 6:1 (za Turopoljac Šestok 2, Horvat, Perić, Matasić, Martinić)

1. ŽNL istok, 26. kolo

Meštrica – Dubrava Vrbovečka 4:0 (Košutić 2, Augustić, Galović)

Posavec – Milka Trnina 0:0

Jelačić – Mladost Obrezina 1:8 (za Mladost Marijo Tadić 3, Periša, Zrnčić, Šorša, Ivančić, Havidić)

Dinamo Hidrel – Ostrna 1:0 (Vukadin)