Prijava

Vaša prijava

319. Matičin četvrtak donosi predavanje o o arhitekturi koja poštuje tradiciju

[]

U četvrtak, 9. listopada, u 18:30 sati u Područnoj knjižnici Galženica održat će se 319. Matičin četvrtak u organizaciji Ogranka Matice hrvatske u Velikoj Gorici. Gost predavač bit će arhitekt Davor Salopek, koji će održati predavanje “Hrvatska korablja – građenje u zavičajnom kontekstu”.

Salopek je poznat po zagovaranju arhitekture koja uvažava duh prostora i tradiciju gradnje. Kao arhitekt s višedesetljetnim iskustvom, kroz svoj rad povezuje suvremena rješenja s vrijednostima narodnog graditeljstva, naglašavajući važnost očuvanja identiteta prostora. Autor je više knjiga i televizijskih filmova o hrvatskom tradicijskom graditeljstvu, a dugi niz godina bio je predsjednik Ogranka Matice hrvatske u Petrinji.

Predavanje u Galženici bit će prilika za razgovor o tome kako suvremena arhitektura može rasti iz korijena tradicije, umjesto da ih zaboravi.

Ulaz je slobodan, a predavanje se može pratiti i online na web stranici Ogranka matice hrvatske.

Ova objava 319. Matičin četvrtak donosi predavanje o o arhitekturi koja poštuje tradiciju se prvi puta pojavila na cityportal.hr.