Danas je predstavljena nova web stranica Touropolje. Što je dobro, a što bi moglo biti bolje?

Kako je struka nekada utjecala na prostorno planiranje grada i promišljanja o tradiciji.

Pametni grad se ne postaje instalacijom pametne klupe. Za pametan grad su potrebniji pametni ljudi i otvoreni podaci.

Če né tréba prêveč govoriti unda sê to ne šika. Tak i naš jêzik krôti sê ono kaj mu jê prêveč.
Turopoljska coprnica otkrila penicilin

Zaslugu za otkriće penicilina prisvojio je francuski student Ernest Duchesne, ali naše coprnice su ipak bile prve.

Najnovije vijesti

Rukometaši Gorice brojali do 46 za uvjerljivu pobjedu protiv Kaštela

Gorica je prema očekivanju pobijedila Ribolu Kaštela i istaknula kandidaturu za broj jedan Lige za ostanak. Protiv Kaštelana koji su jedini siguran putnik u Članak Rukometaši Gorice brojali do 46 za uvjerljivu pobjedu protiv Kaštela je prvi put ob
FOTO Juniori Gorice odigrali neodlučeno s Lokomotivom

Velika Gorica, 27.04.2024. 1.NL Juniori-25.kolo: Gorica-Lokomotiva(Z): 0:0. Foto: David Jolić/cityportal.hr Juniori HNK Gorice su u 25. kolu Prve lige-Juniori 2023./2024. odigrali neodlučeno, bez golova 0:0, protiv favorizirane Lokomotive. Ovim bodom
Kurilovec nadigrao Maksimir golovima Sedlačeka i Blagoeva

Vrlo dobro odigrao je Kurilovec prvo poluvrijeme, napadački, pa tako iz prvog dijela treba spomenuti šanse domaćih – zicer Knežića iz 12. minute, priliku Sedlačeka u 28., zicer utakmice Lukavečkog iz 38. minute, te fin udarac u sami kut Sedlačeka iz
FOTO Ovako je Pučko učilište proslavilo 64. rođendan, a dvorana Gorica će ove godine dobiti novo ruho

FOTO Ovako je Pučko učilište proslavilo 64. rođendan, a dvorana Gorica će …

Iako se slavljenički program odvijao cijeli tjedan, centralna proslava bila je danas u prijepodnevnim satima. Ova objava FOTO Ovako je Pučko učilište proslavilo 64. rođendan, a dvorana Gorica će ove godine dobiti novo ruho se prvi puta pojavila na c